Агромаркет

Свинарі просять переглянути вимоги щодо сплати ПДВ на поголів’я, знищене через АЧС

Свинарі просять переглянути вимоги щодо сплати ПДВ на поголів’я, знищене через АЧС

Після спалаху АЧС свинарі мають сплатити ПДВ на знищене поголів’я, згідно з трактуванням податкового законодавства. У масштабах великого свиногосподарства таке податкове зобов’язання може сягати десятків мільйонів гривень.

У зв’язку з цим Асоціація «Свинарі України» (АСУ) направила листи-звернення на ім’я президента України, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а також очільників фіскальної та податкової служб з проханням переглянути вимоги щодо зобов’язання сплати ПДВ на знищене через АЧС поголів’я у промислових свиногосподарствах.

Так, у виробника свинини поголів’я свиней складається з двох частин: основне (свиноматки і кнурі для народження поросят) і товарне (свині, що відгодовуються з метою продажу). Як правило, частка основного становить 5%, а товарного — 95%.

Державна податкова служба України тлумачить положення Податкового кодексу України так: знищення основного стада внаслідок дії обставин непереборної сили не оподатковується ПДВ, а знищення товарного стада підприємство зобов’язане оподаткувати ПДВ.

Логіка такого тлумачення положень Податкового кодексу незрозуміла і не відповідає основним засадам оподаткування, викладеним у ньому, наголосили в АСУ.

Адже, незалежно від класифікації тварин – основне стадо чи товарне, результат незмінний – поголів’я знищують, і виробник втрачає активи і бізнес. Знищення поголів’я за АЧС відбувається на вимогу законодавства України. Виробник несе колосальні збитки, втрачаючи все поголів’я, та ще зобов’язаний оподаткувати ці збитки ПДВ.

Нагадаємо, що доцільність застосування стемпінг-ауту за поширення АЧС територією країни піддається критиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!