Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Свинарі просять переглянути вимоги щодо сплати ПДВ на поголів’я, знищене через АЧС

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Свинарі просять переглянути вимоги щодо сплати ПДВ на поголів’я, знищене через АЧС

Після спалаху АЧС свинарі мають сплатити ПДВ на знищене поголів’я, згідно з трактуванням податкового законодавства. У масштабах великого свиногосподарства таке податкове зобов’язання може сягати десятків мільйонів гривень.

У зв’язку з цим Асоціація «Свинарі України» (АСУ) направила листи-звернення на ім’я президента України, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а також очільників фіскальної та податкової служб з проханням переглянути вимоги щодо зобов’язання сплати ПДВ на знищене через АЧС поголів’я у промислових свиногосподарствах.

Так, у виробника свинини поголів’я свиней складається з двох частин: основне (свиноматки і кнурі для народження поросят) і товарне (свині, що відгодовуються з метою продажу). Як правило, частка основного становить 5%, а товарного — 95%.

Державна податкова служба України тлумачить положення Податкового кодексу України так: знищення основного стада внаслідок дії обставин непереборної сили не оподатковується ПДВ, а знищення товарного стада підприємство зобов’язане оподаткувати ПДВ.

Логіка такого тлумачення положень Податкового кодексу незрозуміла і не відповідає основним засадам оподаткування, викладеним у ньому, наголосили в АСУ.

Адже, незалежно від класифікації тварин – основне стадо чи товарне, результат незмінний – поголів’я знищують, і виробник втрачає активи і бізнес. Знищення поголів’я за АЧС відбувається на вимогу законодавства України. Виробник несе колосальні збитки, втрачаючи все поголів’я, та ще зобов’язаний оподаткувати ці збитки ПДВ.

Нагадаємо, що доцільність застосування стемпінг-ауту за поширення АЧС територією країни піддається критиці.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!