Агромаркет

Світові ціни на зерно наблизилися до максимальних показників минулого МР

На закритті торгів у Чикаго на СМЕ 18 вересня ціни на пшеницю досягнули $211,3/тонна, тоді як у 2019/20 МР вищими ціни були лише декілька днів у січні, коли вони досягали $213,26/тонна, та один день у березні  (максимум $213,11/ тонна).

Про це повідомляють аналітики Українського клубу аграрного бізнесу 9УКАБ).

Головною причиною для  зростання ціни на пшеницю та кукурудзу є доволі великий міжнародний попит та перегляд виробництва пшениці та кукурудзи в багатьох країнах світу, вважають експерти.

Більшість основних гравців на міжнародному ринку пшениці продовжують збирати пшеницю і найближчим часом пропозиція на світовому ринку має зрости. Але в той самий час, через несприятливі погодні умови в цих країнах прогнозуються менші врожаї, через що є ризик зниження обсягів пропозиції.

Ціни на кукурудзу 18 вересня на торгах у Чикаго зупинилися на позначці $149/тонна. За минулий МР ціни були вищими в жовтні-листопаді і досягали $156,53/тонна, а також в січні-лютому – $160,45/тонна максимум.  

«Нещодавно USDA переглянуло прогноз виробництва кукурудзи в США в 2020/2021 МР, скоротивши його майже на 9,6 млн тонн через посуху в кінці серпня. Також, посуха вносить свої корективи на виробництво кукурудзи у Франції, Іспанії та Румунії, як результат зменшуючи пропозицію цих країн на міжнародній арені», – зазначив Іван Колодяжний, аналітик УКАБ.

За його словами, ще одним чинником, який рухає ціни вгору є погані погодні умови, повінь та тайфуни на території Китаю. Швидше за все Китай буде вимушений вийти на міжнародній ринок кукурудзи та пшениці, аби забезпечити внутрішнє споживання в повному обсязі. Через це світова пропозиція кукурудзи та пшениці може стати  ще меншою, що стимулює зростання цін. 

USDA все ще прогнозує врожай кукурудзи в Україні на рівні 38,5 млн тонн, в той час як прогнози УКАБ становлять 32 млн тонн. Можна припустити, що наступного місця прогноз USDA буде знижений, що також може стати чинником підтримки цін.

«УКАБ сподівається, що така цінова динаміка дозволить хоча б частково скомпенсувати втрати аграріїв від посушливих погодних умов, незважаючи на те, що значна частина врожаю була продана дешевше за форвардними контрактами», – йдеться в повідомленні.