Агромаркет

Світові ціни на пшеницю у червні впали на 5,7%, - ФАО

За даними, опублікованими Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО), у червні показник світових цін на продовольчі товари продовжив незначне зниження, яке спостерігається третій місяць поспіль.

Про це повідомляє пресслужба ФАО.

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО у червні 2022 року склало 154,2 пункту, що на 2,3 відсотка нижче за показник травня. Водночас значення цього індексу, який дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, виявилося на 23,1 відсотка вищим за показник за червень 2021 року.

Зниження, що відбулося в червні, пояснюється негативною динамікою світових цін на рослинні олії, зернові і цукор, при цьому молочна продукція і м’ясо подорожчали.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у червні становило 166,3 пункту, що на 4,1 відсотка нижче за травневий показник, але на 27,6 відсотка вище за рівень червня 2021 року. Світові ціни на пшеницю у червні впали на 5,7 відсотка, проте, як і раніше, на 48,5 відсотка перевищували торішній показник. Причинами червневого зниження слід вважати сезонне збільшення в Північній півкулі обсягів доступного зерна нового врожаю, що склалися в низці найбільших країн-виробників сприятливі умови для вирощування пшениці та очікуване зростання виробництва у російській федерації. Світові ціни на фуражні зернові також впали на 4,1 відсотка, але все ж таки були на 18,4 відсотка вище за рівень минулого року. Світові ціни на кукурудзу знизилися на 3,5 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем під впливом сезонного збільшення обсягів доступного зерна в Аргентині та Бразилії та сприятливих для обробітку цієї культури умов у Сполучених Штатах Америки.

Нагадаємо, ФАО збільшила прогноз щодо світового виробництва зернових.