Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Свинарі виступають проти «циркульного» методу визначення осередку АЧС

Свинарі виступають проти «циркульного» методу визначення осередку АЧС

Внесення змін до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) — один із основних кроків для  розв’язання ситуації з цим захворюванням,  вважають в Асоціації свинарів України.

Йдеться насамперед про циркульний метод визначення неблагополучної 3- кілометрової зони навколо осередку спалаху. Так, він передбачає, що, незалежно від рівня біобезпеки, господарство, яке потрапило у радіус 3 км, має повністю ліквідувати поголів’я свиней. Не врятують навіть докази дотримання правил біобезпеки.

Цей крок, наголошують в асоціації, тягне за собою погодження ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, які ще й досі не підписує Регуляторна служба України. Її основний аргумент — документ може негативно вплинути на сектор дрібних свиногосподарств, оскільки, мовляв, лобіює інтереси великих виробників.

Члени Асоціації свинарів України, які зібралися на екстрені збори щодо АЧС, переконані: «Нині маємо ситуацію, коли не великі знищують малих, а навпаки: малі — великих, не дотримуючись правил біобезпеки, сприяючи цим поширенню хвороби».

Представники Мінагрополітики та Держпродспоживслужби, долучені до заходу, запевнили, що спільно з виробниками максимально сприятимуть підписанню Інструкції щодо утримання свиней з метою недопущення поширення АЧС.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали