Агромаркет

Сумський агровиш налагоджує співпрацю з Кембріджем

Сумський національний аграрний університет  (СНАУ) налагоджує співпрацю з географічним факультетом Університету Кембриджу.

Про це повідомляє пресслужба СНАУ.

Стимулом для розширення можливостей співпраці між Сумським національним аграрним університетом та світовим лідером у галузі науки – Університетом Кембріджу – став візит представниці IGTI Ltd. Quaternary Geology Діпті Бішт, яка привезла із собою багаторічний досвід у галузі дослідження еволюції ландшафту, зокрема його змін під впливом воєнних подій.

Під час візиту пані Бішт відвідала Центр колективного користування науковим обладнанням з новітніх агротехнологій «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування». Особлива увага була приділена Лабораторії аналізу ґрунтів, яка є частиною цього центру. Тут планується підготовка проектних заявок для дослідження впливу військових дій на стан ґрунтів в Україні. Досвід Діпті БІШТ у галузі кватернарної геології і еволюції ландшафту внаслідок воєнних подій робить її ключовим фахівцем у цьому напрямку.

Діпті Бішт також поділилася своїми знаннями під час ряду відкритих лекцій для студентів різних спеціальностей. Для тих, хто вивчає «Агрономію», «Лісове господарство», «Екологію» та «Стале сільське господарство та продовольчу безпеку», проводилася лекція на тему «Використання штучного інтелекту у вивченні якості ґрунту». Студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» отримали можливість докладніше ознайомитися з темою «Інтерпретація якості ґрунту за допомогою спектральних методів штучного інтелекту за даними георадара».

Цей візит став початком нових можливостей для досліджень впливу військових дій на стан ґрунтів в Україні.

Нагадаємо, USAID АГРО передав Сумському агровишу матеріали пілотних проєктів з просторового планування. Також ми писали, що теплиця Сумського агроуніверситету отримала сертифікат «Органік Стандарт».