Агромаркет

Сукупні надходження від сільгоспземель до бюджетів громад збільшились на 15%

Сукупні надходження від сільгоспземель до бюджетів громад збільшились на 15%

Сільськогосподарська земля відіграє дедалі більшу роль у наповненні місцевих бюджетів. За останній рік сукупні надходження від сільгоспземель до бюджетів громад збільшились на 15%.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Частка доходів, пов’язаних із сільгоспземлею, у сукупних податкових надходженнях громад, цьогоріч зросла з 11% до 14%, що свідчить про важливість земельного ринку для збереження та зміцнення фінансової спроможності громад, наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у межах круглого столу «Як збільшити надходження бюджетів від сільгоспземель?», організованого KSE Агроцентром за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Він зауважив, що значну роль у підвищенні спроможності громад відіграло запровадження електронних земельних аукціонів на платформі «Прозорро.Продажі» восени 2021 року, коли в оренду було передано 9245 земельних ділянок комунальної власності (78,8 тис. га), що приносить громадам щорічно 674,8 млн грн доходу, однак цей показник міг би бути набагато більшим − додатково близько 64,5 млн дол. бюджетів щороку. Утім, більшість надходжень громад від оренди сільгоспземель досі припадають на договори оренди, які укладалися або за старою процедурою офлайн-аукціонів, або ж за прямими договорами.

Окрім цього, за словами Дениса Башлика, потенційними джерелами збільшення доходів громад від обігу та використання сільгоспземель є збільшення рівня реєстрації земель у Державному земельному кадастрі, збільшення показників, так званого, «формального» обробітку земель через Державний аграрний реєстр, гуманітарне розмінування, яке дозволяє повернути в обіг та обробіток землі, забруднені вибухонебезпечними предметами, адже землі, що не обробляються, не приносять доходів.

«У такий спосіб, реалізація програми компенсації витрат сільгоспвиробникам на гуманітарне розмінування − вкрай важлива. Принагідно нагадую, що приймання заявок на цю програму триває у Державному аграрному реєстрі», − резюмував Денис Башлик.

Нагадаємо, частка юросіб на ринку землі збільшилась ще на 5%.