Агромаркет

Страховий поліс ЕКА внесений до переліку прийнятного забезпечення для банків

Страховий поліс ЕКА внесений до переліку прийнятного забезпечення для банків

В умовах обмеженості логістичних ресурсів інструменти Експортно-кредитного агентства (ЕКА) будуть стимулювати експорт товарів з високою доданою вартістю.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час форуму, присвяченому фінансовим інструментам підтримки експорту в Україні, Export Credit Forum-2022, зауважила, що уряд робить ставку на розвиток експортних галузей економіки. Адже в поточній ситуації, коли частина експортних шляхів заблокована через війну, Україні треба нарощувати глибину переробки своєї продукції.

«В умовах обмеженості логістичних ресурсів, ми повинні нарощувати несировинний експорт. Перероблена продукція коштує вдвічі-втричі більше, ніж сировина. До того ж такий експорт дає приріст робочих місць всередині країни.

Спільно з Національним банком України та парламентом нам вдалося оперативно напрацювати механізм, який дозволив перезапустити Експортно-кредитне агентство України, створене державою для стимулювання масштабної експансії українського несировинного експорту на світові ринки, у дієвий інструмент підтримки економіки під час війни. Ми розширили перелік товарів, експорт яких може бути підтриманий ЕКА – з 16% товарного експорту за номенклатурою до 41%», – заявила Юлія Свириденко.

За словами Міністра економіки України, страховий поліс ЕКА був внесений до переліку прийнятного забезпечення для банків за виданими кредитами. Було розширено програму підтримки бізнесу “Доступні кредити під 5-7-9%” на кредити, видані експортерам, на виконання зовнішньоекономічних угод. 

«Все це дозволило за ці 10 місяців війни через інструмент ЕКА підтримати нового експорту на 3,06 мільярда гривень. Нагадую, що йдеться про експорт товарів з високою доданою вартістю, виробництво яких створює робочі місця та приносить дохід не лише у державний, але й у місцеві бюджети. 

Ми можемо змінити структуру нашого експорту. Ми вже її змінюємо. Для того, щоб протягом 5 років через інструменти ЕКА збільшити обсяги експорту на 100 мільярдів гривень та створити 26 тисяч робочих місць. Для цього нам знадобляться нові рішення та нові інструменти», – заявила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, уряд пролонгував пільгові кредити для аграріїв на пів року.