Агромаркет

Стартова вартість землі у системі «Прозорро» сягнула 1 млрд грн, - міністр

Стартова вартість землі у системі «Прозорро» сягнула 1 млрд грн, - міністр

Менше ніж за 4 місяці після старту земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі» стартова вартість усіх земельних ділянок подолала позначку в 1 млрд грн.

Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, органи місцевого самоврядування за 112 днів з моменту відкриття ринку землі уже заробили до бюджетів різних рівні понад чверть мільярда гривень.

Міністр також констатував, що наразі в системі оголошено 3244 аукціони з загальною площею земельних ділянок у 18 тис. га. Вартість виставлених земель на аукціони з оренди – 74 млн грн, із її відчуження – 927 млн грн. 72% від усіх аукціонів – землі сільськогосподарського призначення.

«ТОП-5 лідерів за стартовою вартістю лотів наразі незмінні – Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська та Харківська області. Саме тут земля є найдорожчою під продаж (принагідно нагадую, що державні та комунальні сільськогосподарські землі перебувають під забороною купівлі-продажу, тож ідеться виключно про землі приватних осіб або не с/г землі)», – підкреслив Роман Лещенко.

Він також уточнив, що стартова вартість лотів із оренди землі найвища на Одещині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Київщині та Львівщині.

«У середньому зростання ціни за результатами земельних торгів становить понад 200%, але за с/г землями цей показник сягає 437%. Втім у деяких регіонах він може дорівнювати і 1000%», – підсумував міністр.

Нагадаємо, ціна землі на торгах «Прозорро» зростає майже на 200%. Раніше в «Прозорро» розповіли про основні етапи земельних аукціонів.