Агромаркет

США започаткували фонд підтримки українських фермерів

США започаткували фонд підтримки українських фермерів

Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували «Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні» (Agriculture Resilience Initiative – AGRI) вартістю 100 млн. доларів.

Про це повідомляє пресслужба USAID.

Ініціатива AGRI має працювати над зміцненням механізмів експорту української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної росією брутальної війни. Сума в 100 млн. доларів залежить від наявності фінансування.

Ініціатива AGRI-Україна розширить доступ аграріїв до матеріалів, що є критично важливими для с/г виробництва – таких, як насіння, добрива, с/г техніка та пестициди; вона також допоможе збільшити потенціал відповідної інфраструктури та здатність ефективно здійснювати експорт аграрної продукції, розширити доступ виробників до фінансування та спроможність українського бізнесу до здійснення сушки, тимчасового зберігання та переробки продукції сільського господарства.        

USAID має на меті залучити ще 150 млн. дол. на реалізацію Ініціативи від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби досягти загальної суми фінансування у 250 млн. дол. Ініціатива AGRI-Україна продовжує та розвиває цілу низку заходів допомоги аграрному сектору України з боку USAID, які розпочалися після повномасштабного вторгнення росії. У рамках цих заходів Агентство вже надало насіння, добрива, пестициди та інші матеріали понад 8 тис. с/г виробників, що становить близько 14% зареєстрованих в Україні підприємств агросектору. Це допоможе їм – попри руйнування, викликані агресією з боку росії – забезпечити цьогорічний врожай.   

Нагадаємо, USAID розширюватиме програми підтримки українського бізнесу.