Агромаркет

Сплеску агрострахування в Україні не буде через низьку довіру до страхових компаній, - фермери

Цього року погодні катаклізми, як, наприклад, аномально тепла зима, посуха та весняні морози, завдали чималої шкоди сільгоспкультурам. Втім, це не призведе до сплеску агрострахування через низьку довіру фермерів до страхових компаній.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловив голова ФГ «Соната» Іван Якуб (Чернігівська обл.).

«Я мав досвід агрострахування, коли це було однією з умов форвардного контракту, – розповів аграрій. – Так сталося, що саме того року в господарстві й трапився страховий випадок, втім, виплат ми так і не отримали, адже виконати всі умови страховиків дуже складно – потрібно надати не лише докази втрати врожаю, а й дотриману до найменших дрібниць технологію вирощування культур».

За словами Івана Якуба, у більшості малих та середніх господарств процес виробництва, умовно кажучи, «живий» – ситуація часом вимагає відхилення від технології, і такі рішення доводиться приймати швидко, спираючись на досвід агронома, фінансові можливості господарства тощо.

Таку ж думку висловив і головний консультант ТОВ «Агро-Класік» Володимир Присяжненко (Рівненська обл.) у своїй колонці на AgroTimes.

«Вітчизняна сфера агрострахування специфічна тим, що тут немає зрозумілої гарантованої формули виплат збитків і видатків, як, наприклад, в «автоцивілці», – з чітким алгоритмом: який орган і яким чином визначає суму збитків, чи це відбувається декларативним шляхом, чи має бути стала сума страховки тощо. Крім того, дуже важливо, щоб ця так звана страхова формула не піддавалася коригуванню й унеможливлювала корупційну складову. Натомість в агрострахуванні є безліч шляхів, як «обійти» страхові виплати», – зазначив аграрій.

На його думку, повернути довіру аграріїв до цього фінансового інструменту можна, якщо звести в ньому до мінімуму людський чинник. Тим більше, що сучасні технології вже дають таку можливість.