Агромаркет

Словаччина виступає проти продовження режиму лібералізації торгівлі з Україною

Словаччина виступає проти продовження режиму лібералізації торгівлі з Україною

Словаччина не підтримає пропозицію Європейської комісії (ЄК) щодо продовження режиму лібералізації торгівлі з Україною 21 лютого під час голосування в установах ЄС, якщо не будуть прийняті пункти, які захищають словацьких фермерів.

Про це заявив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо після зустрічі з міністром сільського господарства країни Річардом Такачем, передає teraz.sk.
Згідно з пропозицією ЄК, пільги для України мають бути продовжені на один рік до 5 червня 2025 року.

«Україна має й надалі матиме пільги, як у членів ЄС. Жодних мит, жодних податків у торгівлі з країнами-членами ЄС», – зазначив Роберт Фіцо.
Він вважає, що повна лібералізація торгівлі суттєво шкодить країнам, у яких є спільні кордони з Україною.

Тому, за його словами, Словаччина вимагає, щоб був захист для країн-членів ЄС при імпорті зерна чи меду з України. Також він вимагає коригування термінології, запропонованої ЄК.

«Проте ЄС і багато країн ЄС глухі і сліпі. У священній боротьбі з росією все дозволено, навіть якщо словацькі фермери повинні гинути в ім’я українських інтересів», – додав прем’єр.

Фіцо наказав представникам, які голосуватимуть від імені Словацької Республіки, не підтримувати пропозицію ЄК, якщо не будуть прийняті правки, які захищають словацьких фермерів.

«Вірю, що такої ж думки будуть і в Угорщині, і в Польщі, і в Румунії, і в Болгарії», – додав прем’єр-міністр Словаччини.

Нагадаємо, у ЄК закликають Польщу, Угорщину та Словаччину зняти односторонні обмеження на імпорт українського зерна.