Щорічно Україна збільшуватиме експорт насіння на 10-15%

5 років поспіль Україна нарощує експорт насіння сільськогосподарських культур, переважно зернових та олійних, зменшуючи при цьому обсяги їх постачання з-за кордону.
Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».
За словами завідувача відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ, член-кореспондента НААН Олександра Захарчука, за цей час експорт насіння зріс більш як у 6 разів – з 20,0 млн дол. США до 122,0 млн дол. США.
Зменшення ввозу насіння зернових та олійних іноземної селекції з-за кордону спричинене кількома факторами, пояснив науковець.
По-перше, можливістю виробляти кондиційне гібридне насіння іноземної селекції у межах нашої держави на нових сучасних іноземних насіннєвих заводах в Україні для забезпечення внутрішніх потреб та забезпечення експорту в країни ЄС.
По-друге, зменшенням споживання насіння внаслідок скорочення площ товарних посівів, спричиненого широкомасштабною збройною агресією рф проти України, зокрема тимчасовою окупацією її територій та веденням воєнних дій.
Крім того, ввозом в Україну лише батьківських та материнських ліній гібридів, добазових форм сортового насіння зернових колосових культур з подальшим їх розмноженням вже на вітчизняних насіннєвих полях.
Водночас збільшення посіву деяких зернових та олійних нішових культур, спричинене наслідками вторгнення широкомасштабної збройної агресії рф проти України та тимчасової окупації її території, призвело до зростання протягом 2022-2024 років імпорту насіннєвого матеріалу таких нішових культур, як жито, овес, сорго, льон, конопля та гірчиця, а також насіння цукрових буряків та овочів.
За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у 2025 році та наступних роках існуючі тенденції щодо зростання експорту щорічно на 10-15% та стабілізації імпорту насіння сільськогосподарських культур у межах 350-400 млн дол. США зберігатимуться, підсумував Олександр Захарчук.
Нагадаємо, Україна нарощує експорт насіння кукурудзи.