Агромаркет

Що стоїть за намаганням змінити підпорядкування Держпродспоживслужби, – думка

Сьогодні Держпродспоживслужба тягне на рівень прямого підпорядкування Кабінету міністрів, бо вона задумувалася саме так.

На цьому наголосив міжнародний експерт ФАО з питань ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів Віталій Башинський.

«Перепідпорядковувати орган, який за функціоналом може трішки не дотягує до міністерства іншому міністерству (МОЗ. – Ред.), яке ще до того ж має дещо іншу парадигму, є не зовсім вірним політичним рішенням», – вважає він.

За словами експерта, з 20 лабораторій у системі СЕС за останні десять років було акредитовано три, в системі Ветеринарної служби – 27 (дві втрачено через анексію Криму та Луганську лабораторію).

«А тепер уявімо, що всі дослідження, які здійснюються за рахунок операторів ринку, робитимуться за кошти державного бюджету, – зазначив Віталій Башинський. – Чи потрібна така служба МОЗ, коли щороку доведеться вибивати гроші на дослідження з точки зору державного контролю? Ні. Йде боротьба за спецрахунки. І ці спецрахунки, завдяки тому, що ветеринарні лабораторії акредитовані і визнані в світі, і є тією причиною, за якою стоїть боротьба з COVID-19. Ті 20 лабораторій, із яких 11 мають ПЦР-обладнання, які сьогодні з елементарним функціоналом можуть досліджувати ковід – бо вони це роблять щодня».

Чому була ліквідована СЕС і чи в змозі подолати COVID-19, детальніше читайте тут.

Нагадаємо, за повідомленням Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-зустрічі з членами ЄБА заявив, що в уряді відмовилися від ідеї реорганізації Держпродспоживслужби.