Агромаркет

СБУ викрила корупційну схему експорта зерна на Запоріжжі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Оперативна зйомка СБУ

На Запоріжжі співробітники Служби безпеки України викрили корупційну схему експорту зернової продукції до Євросоюзу.

За попередньою версією слідства, оборудку організував керівник митного посту спільно з кількома представниками комерційних структур. Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2019-2020 років посадовець за винагороду сприяв фірмам-експортерам у незаконному вивезенні зернової продукції. Комерсанти зазначали у товарно-супровідних документах недостовірні дані про вартість та походження товару, у такий спосіб штучно занижуючи розмір обов’язкових платежів до держбюджету. Натомість керівник митного посту «не помічав» цих невідповідностей.

За повідомленням пресслужби СБУ, слідство задокументувало черговий факт протиправного експорту зернової продукції на підставі підроблених документів. За попередніми висновками, з цієї відправки до держбюджету могло не надійти понад 1,2 мільйона гривень. Такі оборудки зловмисники здійснювали щомісяця до десяти разів, залежно від сезонного збору врожаю. 

Керівнику митного посту повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ст. 364 (зловживання владою та службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями