Агромаркет

Розширено можливості Експортно-кредитного агентства

Розширено можливості Експортно-кредитного агентства

Кабінет міністрів затвердив перелік воєнних та політичних ризиків, а також умови та порядок страхування воєнних та політичних ризиків під час здійснення діяльності Експортно-кредитного агентства (ЕКА).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Зокрема, до воєнних ризиків віднесли такі страхові ризики, які поширені в міжнародній практиці, що можуть виникнути на території України: воєнний конфлікт, включаючи війну або збройний конфлікт, збройна агресія, бойові дії, масові заворушення, насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, терористичні акти або диверсії, окупація, анексія.

До політичних ризиків віднесли такі страхові ризики: здійснене органами державної влади України примусове відчуження майна/вилучення майна суб’єкта господарювання, безпідставне відкликання ліцензії регулятором ринку або примусове припинення діяльності суб’єкта господарювання державними органами, що встановлене рішенням суду, що набрало законної сили (крім випадків, коли припинення діяльності спричинене невиконанням суб’єктом господарювання вимог законодавства).

Також сюди відносяться введення державою заборони (платіжні ембарго, мораторій) на здійснення розрахунків, неможливість конвертації валюти або переказу валюти за кордон суб’єктом господарювання, крім випадків, передбачених законодавством.

«Збільшення інструментів страхування воєнно-політичних ризиків під час війни в Україні має сприяти залученню інвестицій в українську економіку вже зараз. Ухвалення урядової постанови направлено саме на це», – прокоментував заступник міністра економіки Володимир Кузьо.

За його словами, ЕКА зможе страхувати та перестраховувати від воєнних або політичних ризиків інвестиційні кредити українських банків для українських експортерів, а також прямі інвестиції.

Нагадаємо, з початку року ЕКА підтримало експорт на 310 млн грн.