Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Розпочинаються засідання комісії Укрдержфонду з питань надання фінансової підтримки фермерським господарствам

Поділитись:
Розпочинаються засідання комісії Укрдержфонду з питань надання фінансової підтримки фермерським господарствам

 

З 15 листопада розпочинає роботу центральна комісія Українського державного фонду підтримки фермерських господарств з питань надання фінансової підтримки фермерським господарствам, — повідомляє Мінагрополітики.

До складу комісії входять представники Мінагрополітики, Укрдержфонду, Держфінінспекції, ВГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників України», ГС «Аграрний союз України», ВГО «Союз учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України та Федерації органічного руху України.

Eперше засідання комісії проводитимуться в режимі реального часу. Це забезпечить прозорість і відкритість ухвалення рішень.

Як повідомила заступник міністра Олена Ковальова, практично у всіх областях України відбулися засідання регіональних комісій, сформовано реєстри фермерських господарств, що претендують на отримання фінансової підтримки, пакети документів передано в Київ. Очікується завершення проведення регіональних комісій у Дніпропетровській, Київській і Луганській областях.

«Надання коштів через Український державний фонд підтримки фермерських господарств викликало значний інтерес із боку потенційних отримувачів такої підтримки. Всього з державного бюджету виділено 15,8 млн гривень, то вже 156 фермерських господарств подали заявок на загальну суму майже 54 млн гривень», — розповіла Олена Ковальова.

Нагадаємо, що відповідно до зміненого порядку використання коштів, які спрямовуватимуться через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, збільшено граничну суму безвідсоткового кредиту з 250 тис. до 500 тис грн. З урахуванням комплексного стратегічного плану розвитку аграрного сектора економіки «3 + 5» установлено пріоритети у визначенні переможців конкурсного відбору (членство у сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі; провадження діяльності з вирощування та розведення великої рогатої худоби; обробіток земельних ділянок площею не більше як 500 га; закладення молодих плодово-ягідних і виноградних насаджень; перехід до виробництва органічної продукції (сировини)).

Після дотримання всіх процедур очікується, що до середини грудня всі кошти буде спрямовано в регіони.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!