Агромаркет

Росія залишається найбільшим імпортером яблук і груш у світі

Росія залишається найбільшим імпортером яблук і груш у світі

Російські садівники поки не впоралися із завданням заміщення імпортних яблук і груш продукцією вітчизняного виробництва, пише «Агроинфо».

За прогнозом іноземної сільськогосподарської служби Мінсільгоспу США (FAS USDA), в нинішньому сезоні Росія імпортує близько 670 тис. тонн яблук, що тільки на 10% менше, ніж у минулому сільськогосподарському році. Таким чином, країна як і раніше залишиться на першому місці в світі з імпорту яблук.

Те ж саме стосується і груш: незважаючи на скорочення їх ввезення на 8% ‒ до 245 тис. тонн, у поточному сезоні Росія збереже за собою звання найбільшого імпортера груш у світі, вважають у FAS USDA.

Російський ринок поки не може відмовитися від імпортних яблук і груш ‒ внутрішнє виробництво зростає не такими швидкими темпами, як це потрібно для заміщення імпорту, говорить президент Асоціації садівників Росії Ігор Муханін.

Ще однією причиною, через яку країна залишається найбільшим у світі імпортером яблук і груш, є недостатня фінансова підтримка галузі садівництва з боку держави. За словами експерта, в Росії на ці цілі виділяються копійчані кошти, тоді як за кордоном садівники отримують значні субсидії.

Нагадаємо, що в Національній доповіді про хід і результати реалізації Державної програми розвитку АПК у 2016 році йдеться, що на фрукти та горіхи минулого року припав основний обсяг імпорту сільгосппродукції, а саме 15,4% від усіх поставок у вартісному вираженні.

АПК-Информ: овощи & фрукты

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!