Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Росія розширила перелік продовольчого ембарго за рахунок солі

Росія розширила перелік продовольчого ембарго за рахунок солі

Уряд Росії розширив список продуктів, постачання яких заборонено в рамках продовольчого ембарго, що діє з 7 серпня 2014 року. Згідно з постановою уряду, до нього включено сіль.

Заборона почне діяти з 1 листопада 2016 року.

Йдеться про товарну позицію 2501 00 «сіль (зокрема, столова і денатурована) та хлорид натрію чистий, розчинені або не розчинені у воді, або такі, що містять чи не містять добавки агентів, що перешкоджають злипанню або забезпечують сипучість; вода морська)».

Основним постачальником солі до РФ є українське держпідприємство «Артемсіль», до продукції якого у російських наглядових органів були претензії.

Як повідомлялося, Росспоживнагляд із 26 січня 2015 року ввів заборону на постачання харчової солі з цього підприємства, в структурі продажів якого 30% припадало на російський ринок. У травні 2016 року компанія відновила постачання до Росії в обмеженому режимі.

За даними «Артемсолі», в травні-липні вона експортувала до Росії 329 тис. тонн солі, в тому числі 16,1 тис. тонн ‒ харчової.

За даними «Руспродсоюзу», до введення заборони «Артемсіль» була одним із провідних операторів російського ринку солі, обсяг якого ‒ трохи більше за 1 млн тонн. У 2014 року було поставлено 233,2 тис. тонн солі, що становило 37,6% усього імпорту солі в РФ та 21,2% ринку солі.

Продовольче ембарго діє в РФ стосовно продукції з США, ЄС, Австралії, Норвегії , Канади, Албанії, Чорногорії, Ісландії, Ліхтенштейну, України. Його термін дії ‒ до кінця 2017 року.

Заборона стосується м’яса та м’ясної продукції, риби та рибної продукції, молока та молочної продукції, овочів і фруктів.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали