Агромаркет

Різкого зростання ВВП при відкритті ринку землі не буде, - думка

Одна з найбільших помилок в урядовій конструкції запуску ринку землі – ставка на те, що  це призведе до стрімкого зростання ВВП.

Про це в ефірі телеканалу «UA:Перший» заявив виконуючий обов’язки міністра агропромислової політики і продовольства у 2018-2019 роках Максим Мартинюк.

«В облік ВВП сума угод буде йти, статистично ми отримаємо якийсь приріст, але він точно не буде вибуховим і точно не стане драйвером. Ринок землі має переслідувати дещо інші цілі», – зазначив Максим Мартинюк.

На його переконання, земельна реформа повинна перш за все вирішити питання розвитку переробної промисловості та зайнятості у сільській місцевості.

«Нам потрібно усунути перекоси, які наразі є в сільському господарстві. Зараз ставка робиться на рослинництво, бо там можна отримати швидкі гроші. Але там не потрібна людина. Це все потрібно виправляти стимулюючими методами»,- зауважив Макисм Мартинюк.

Він також наголосив, що для дрібних фермерів потрібно зробити преференції принаймні на стартовий 5-річний період, забезпечивши їх доступом до дешевого фінансування. Також на першому етапі варто дозволяти купувати землю лише фізичним особам, без юридичних, інакше всі інші обмеження на ринку просто не спрацюють.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!