Агромаркет

Рівень інвестицій в агросектор перевищив докризовий період

Рівень інвестицій в агросектор перевищив докризовий період

Інвестиції в аграрний сектор у I кварталі 2017 року продемонстрували зростання на 52,8% порівняно з аналогічним періодом 2016 року ‒ до $403 млн та на 28,4% порівняно з I кварталом 2013 року, пише УКАБ.

Структура інвестицій демонструє продовження тренду оновлення підприємствами техніки й обладнання та реалізацію відкладеного попиту. Так, 97% інвестицій у І кварталі цього року припадає на матеріальні активи. Найбільше (23% загальних капітальних інвестицій) фінансувалися інвестиції в машини й обладнання, транспортні засоби – 15%, інженерні споруди ‒ 14%, нежитлові будівлі – 11%. Порівняно з I кварталом 2016 року інвестиції в транспортні засоби в гривневому еквіваленті зросли на 96,1%, в машини й обладнання – на 35,9%, в інженерні споруди – на 8,9%.

Окрім реальних інвестицій у фізичні активи, про поліпшення інвестиційного клімату також свідчать настрої інституційних інвесторів на фінансових ринках. Зокрема, станом на 6 червня 2017 року вперше з жовтня 2014 року загальна ринкова вартість українських публічних аграрних компаній перевищила $3,5 млрд. 94% вартості вибраних компаній становлять компанії «Kернел» ‒ 43,5%, МХП ‒ 31,3%, «Aстарта» ‒ 12,4%, «Oвостар Юніон» ‒ 4,5% та IMК ‒ 2,5%.

Позитивний тренд відновлення інвестицій свідчить про поліпшення очікувань вже працюючих підприємств. За умов продовження позитивної тенденції можна очікувати на зростання частки іноземних інвестицій в Україну, вважають в УКАБ.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!