Агромаркет

рф вкрала в України зерна та олійних культур на понад 600 млн. дол.

Орієнтовна загальна вартість викрадених рф зернових та олійних культур в Україні становить понад 613 мільйонів доларів США.

Про це повідомляє пресслужба KSE Institute.

Експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер під час дискусії «100 днів із вторгнення рф: сучасний стан та перспективи продовольчої безпеки і сільськогосподарських ринків у світі» зауважив, що наразі загальна сума збитків і втрат через війну у сільському господарстві становить 27,6 млрд дол., з яких найбільшою категорією є збитки через незібрані озимі культури (1,4 млрд дол.) та знищена техніка (926 млн дол. США). 

Експерт наголосив, що станом на зараз втрачено зерносховищ сукупною місткістю в 4 мільйони тонн (пошкоджені або повністю знищені). Ще частина зерносховищ знаходяться в окупованих регіонах і до них немає повного доступу. 

«Ми бачимо все більше доказів того, що рф краде наше зерно з окупованих регіонів України: з Херсонської області, із Запорізької області. Орієнтовна вартість цього вкраденого зерна та олійних культур – понад 600 мільйонів доларів США», – заявив Роман Нейтер.

До вторгнення рф внутрішні ціни на українському ринку фактично співвідносилися зі світовими. Однак через морську блокаду, здійснену росією, стався суттєвий збій у ланцюгах постачання. У той час як після вторгнення рф світові ціни на зерно різко зросли, в Україні вони значно впали. Експерт зазначив, що середньозважені ціни на пшеницю, ячмінь, кукурудзу та олію знизилися на 33,7% станом на травень, порівняно з періодом до початку вторгнення.

Нагадаємо, збитки від війни у сільському господарстві сягнули 4,3 млрд дол..