Реєстрація кормової добавки буде чинною протягом 10 років
Згідно із законом «Про безпечність та гігієну кормів», державній реєстрації підлягають виключно кормові добавки. Раніше державній реєстрації підлягали всі кормові добавки, премікси й готові корми.
Про це журналу The Ukrainian Farmer повідомив експерт Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (EU4SaferFood) Юрій Бурило.
Він нагадав, що Україна має привести своє законодавство у відповідність із вимогами законодавства ЄС про корми. У 2021 році набув чинності ухвалений парламентом закон «Про безпечність та гігієну кормів».
За його словами, практика реєстрації кожного готового корму для собак і котів має піти в минуле. До того ж на відміну від ситуації, коли одну й ту саму добавку реєструвала кожна особа, яка здійснювала її виробництво чи обіг, новий закон дозволяє будь-якому оператору ринку здійснювати виробництво й обіг зареєстрованої кормової добавки, незалежно від того, за чиїм зверненням вона була зареєстрована. Щоправда, таке спрощення стосується тільки трьох категорій кормових добавок: технологічних, сенсорних і поживних.
Більш з тим, реєстрація кормової добавки буде чинною протягом 10 років, замість 5-и, як це було раніше.
«Тобто після того, як за зверненням однієї особи добавка була зареєстрована, будь-яка особа зможе виробляти, реалізовувати й використовувати таку добавку протягом наступних 10 років», – зауважив Юрій Бурило.
Нагадаємо, первинні виробники кормів можуть не працювати за системою аналізу НАССР. Раніше ми писали, хто має отримувати експлуатаційний дозвіл на виробництво кормів.