Агромаркет

Хто має отримувати експлуатаційний дозвіл на виробництво кормів

Підприємства, які не мають власного виробництва кормів чи не реалізацують їх, не зобов’язані отримувати експлуатаційні дозволи та реєструвати відповідні потужності.

Про це журналу The Ukrainian Farmer повідомив експерт Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (EU4SaferFood) Юрій Бурило.

Він нагадав, що Україна має привести своє законодавство у відповідність із вимогами законодавства ЄС про корми. У 2021 році набув чинності ухвалений парламентом закон «Про безпечність та гігієну кормів».

За його словами, у законі зайвий регулятивний тиск на бізнес зменшується завдяки застосуванню диференційованого підходу.

Так, експлуатаційний дозвіл має видаватися на потужності, де здійснюється виробництво та/або обіг деяких видів кормових добавок, преміксів і кормових сумішей (у яких використовують окремі кормові добавки). Інші потужності з виробництва та/або обігу кормів (у яких відповідні кормові добавки не використовуються) підлягають тільки державній реєстрації за повідомним принципом.

«Тому те саме підприємство за новим законом уже не змушене отримувати експлуатаційний дозвіл і проходити з цією метою відповідне інспектування. Натомість такому підприємству достатньо заповнити форму встановленого зразка, вказавши в ній потужності, що використовуються для виробництва корму, і надіслати її до компетентного органу», – зауважив Юрій Бурило.

Фахівець підкреслив, що підприємства, які не мають власного виробництва кормів чи не реалізацують їх, не зобов’язані отримувати експлуатаційні дозволи та реєструвати відповідні потужності.

Нагадаємо, первинні виробники кормів можуть не працювати за системою аналізу НАССР. Раніше в Україні спростили процес впровадження НАССР.