Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Птахівництву Казахстану бракує власних племінних ресурсів

Птахівництву Казахстану бракує власних племінних ресурсів

Протягом останніх шести років завдяки державній підтримці виробництво курятини у Казахстані зросло на 67%, а товарних яєць – на 78%. 2016 року країна виробила  5,6 млрд курячих яєць та близько 153 тис. тонн курячого м’яса.  

2017 року очікується що виробництво яєць зросте до 6 млрд, а курячого м’яса – до 2013-2015 тис. тонн, із яких 193 тис. тонн забезпечать птахофабрики, нині їх у Казахстані працює аж 60.

Та попри потужну державну опіку та динамічне зростання, птахівничу галузь Казахстану не можна назвати стабільною. 2016 року через нестачу обробних коштів припинили роботу чотири птахофабрики, у низці господарств існує дефіцит інкубаційних яєць і курчат, бракує і батьківського стада м’ясних курей – цю нішу галузь країни ще й досі заповнює імпортним матеріалом.

Як зазначає президент союзу птахівників Казахстану Руслан Шаріпов, у країні є ризик різкого скорочення поголів’я птиці – якщо у регіонах із яких галузь імпортує племінну продукцію стануться спалахи небезпечних для промислового вирощування птиці інфекційних хвороб.

Казинформ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!