Агромаркет
Головне:
Агромаркет

При експорті тонни пелетів заробляють 75 євро

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

При експорті українських пелетів доводиться користуватися послугами польських та литовських компаній, тож дохід виробників становить 75 євро/тонна, тоді як при продажі на Роттердамській біржі він міг становити 220-250 євро/тонна. А  торефіковані, після термічної обробки, чорні пелети коштують ще дорожче.

Про це Agrotimes повідомив голова Пелетної асоціації України Володимир Бунецький.

За його словами, значна частина українських паливних гранул не має сертифікації й продається на внутрішньому ринку по 100–130 євро/тонна, що практично не покриває витрати на їх виробництво. Зазвичай вироблена на таких підприємствах пелетна продукція використовується для покриття власний виробничих потреб. На ринку знайти якісні пелети побутового і промислового призначення дуже важко. 

Якщо ж українські виробники й мають сертифікати, то лише ті, що видані органами стандартизації, що не акредитовані у ЄС. Пелети українського виробництва у великій кількості експортують в країни старої Європи через Польщу, Литву та ін. класу А1 по ціні 155–170 євро/тонна. Собівартість  виробництва тонни пелетів класу А1 становить 80–98 євро, пелетів промислового класу В —53–62 євро.

На Роттердамській біржі найдорожчі пелети класу А1 — 300–350 євро/тонна, дещо дешевше коштує пелета промислового класу В — 200–210 євро/тонна.

Читайте також:Визначили причини відставання від Європи у вирощуванні енергетичних культур

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!