Агромаркет

Протягом семи місяців аграрний експорт зріс більш ніж на 20%

Протягом семи місяців поточного року експорт вітчизняної сільгосппродукції зріс на 20,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і на кінець липня в грошовому еквіваленті становив $11,99 млрд.  

Про це повідомила колишня в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева на своїй Фейсбук-сторінці.

За її словами, регіонально вітчизняний аграрний експорт розподілився таким чином: країни Азії – 41,3% ($4,9 млрд), країни ЄС – 34,2% ($4.1 млрд), країни Африки – 14,8% ($1.8 млрд), країни СНД – 6,9% ($822,8 млн), США – 0,5% ($58,2 млн).

До топ-5 експортних позицій за вартістю увійшли кукурудза – $3,6 млрд, олія соняшникова,
сафлорова або бавовняна – $2,6 млрд, пшениця і суміш пшениці та жита – $1,3 млрд, макуха та інші тверді відходи, одержані під час добування рослинних жирів та олій $616.5 млн, соя 560 млн, а також м’ясо та субпродукти домашньої птиці – $356,6 млн.

Крім того, лідируючі позиції зайняли насіння ріпаку – $271,7 млн, ячмінь – $244,3 млн, макуха та інші тверді відходи соєвої олії – $188,5 млн, сигари, сигарили та сигарети, цигарки, з тютюном або його замінниками – $168,1 млн, олія соєва – $150,3 млн, хлібобулочні, кондитерські вироби – $89,4 млн, кондитерські вироби з цукру – $83,9 млн, шоколад та інші продукти з вмістом какао – $82,9 млн, яйця птиць – $78,3 млн.

«Чому я пишаюсь і вважаю аграрне міністерство та ДПССУ причетними безспосередньо до добрих агроекспортних новин? Тому що таким новинам передують місяці і роки спільної роботи на урядовому рівні. Та і супроводжуються ці перемоги (а іноді і тактичні поразки) теж профільними відомствами», – зауважила Ольга Трофімцева.

За її словами, найбільшими аграрними експортерами світу є США, Нідерланди і ФРН, тож у великих обсягах експорту харчової продукції немає нічого негативного. Все залежить від того, як країна поставить себе в глобальних ланцюгах доданої вартості. І все ж, на думку екс-очіниці аграрного відомства, структуру вітчизняного агроекспорту необхідно міняти.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!