Агромаркет

Прогнози виробництва кукурудзи в Україні скорочуються

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Аналітики ProAgro Group у листопадовому прогнозі знизили власну оцінку обсягів виробництва кукурудзи в Україні на 4,5% – до 35,7 млн тонн зерна. Це стало наслідком зменшення потенціалу врожаю.

Так, через нижчу, ніж очікувалося раніше, врожайність кукурудзи, яку демонструють виробники західних та північних регіонів, її середній показник по країні було знижено до 72,1 ц/га.

Відповідно до офіційної інформації про хід збирання врожаю станом на 5 листопада врожайність кукурудзи в Україні становить 69,2 ц/га.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, традиційно протягом збиральної кампанії та просуванням жнив на північ середній показник врожайності кукурудзи поступово зростає.

Цього року така тенденція зберігається, водночас темпи цього приросту є суттєво нижчими за минулорічні. Якщо на початку жовтня середня врожайність кукурудзи зібраної українськими фермерами випереджала минулорічну, то на початку жовтня вона вже відстає від аналогічного торішнього показника на 3,2 ц/га.

«Через скорочення прогнозів виробництва, аналітики були вимушені знизити оцінку майбутнього експорту кукурудзи з території нашої країни на 1,4 млн – до 30,2 млн тонн зерна. Водночас, через високу торгову активність, яка спостерігається на ринках пшениці та ячменю з початку сезону, прогноз експорту цих культур у 2019/20 МР навпаки було підвищено відповідно до 19,5 та 5,1 млн тонн», – зазначила Марія Колесник.

За її словами, загальний експорт зерна з території України поточного маркетингового року аналітики ProAgro Group прогнозують на рекордно високому рівні у 55,5 млн тонн.

Нагадаємо, що станом на 4 листопада, за інформацією ДФС України, сумарно з початку поточного МР експорт пшениці склав 11,672 млн тонн, а ячменю – 3,336 млн тонн зерна. Зазначені обсяги перевищують минулорічні на аналогічну дату відповідно на 3,995 млн та 583 тис. тонн.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями