Агромаркет

Проект закону про безпечність харчових продуктів і кормів депутати відправили на доопрацювання

Поділитись:
Проект закону про безпечність харчових продуктів і кормів депутати відправили на доопрацювання

21 лютого парламент відправив на повторне друге читання законопроект № 0906 «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин». Профільний парламентський комітет має доопрацювати документ.

Проект закону закріплює правові та організаційні засади державного контролю за якістю та безпекою продуктів харчування і кормів, а також благополуччям тварин. Його ухвалення, зокрема, пов’язано з необхідністю гармонізації законодавства України із нормами та вимогами Європейського союзу та має забезпечити високий рівень захисту здоров’я людей та інтересів споживачів.

Перше читання законопроект пройшов ще у липні 2014 року. Однак документ, поданий до другого читання, зазнав суттєвих деформуючих змін. На цьому наголосили як народні депутати під час розгляду у сесійній залі, так і фахівці Асоціації тваринників України й представники провідних свинарських підприємств.

Експерти вказали на наявну у документі надмірну регуляцію бізнес-процесів, що може погіршити інвестиційний клімат в країні. Ще один суттєвий ризик – можливість зловживань та корупціогенність, що випливає із надання права недержавним структурам здійснювати контроль над діяльністю виробників.

При цьому в законопроекті № 0906 не розписані ні чіткі кваліфікаційні критерії, ні вичерпні повноваження таких структур. Відповідно до норм закону контролювати роботу, дотримання санітарно-ветеринарних умов та інших вимог на тваринницьких господарствах зможуть не державні служби, де наявні висококваліфіковані, уповноважені для цього фахівці, а будь-які приватні особи чи компанії, що створює величезні корупційні ризики, зазначили в Асоціації тваринників України.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями