Агромаркет

Продуктивність сільського господарства в Україні може зрости на 72%, якщо усунути ринкові спотворення

Продуктивність сільського господарства в Україні може зрости на 72%, якщо усунути ринкові спотворення

Усунення ринкових спотворень, наприклад, зняття обмежень з ринку землі або надання рівного доступу до банківського кредитування, дозволить підвищити продуктивність сільського господарства у середньому на 72%. Причому найбільше зростання продуктивності очікується для найменших фермерів.

Такого висновку дійшли автори дослідження «Неоптимальне розміщення ресурсів, динаміка утворення й закриття ферм та продуктивність сільського господарства в Україні». Його було проведено в рамках Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» та презентовано на щорічній конференції Світового банку, яка проходила нещодавно у Вашингтоні.   

Вплив неоптимального розміщення ресурсів на продуктивність є важливим напрямком сучасних економічних досліджень. Дослідження щодо ситуації в Україні виявило значну неоптимальність розподілу ресурсів у сільському господарстві, проте ситуація є кращою, ніж у промисловості. Чітких тенденцій щодо неоптимальності розподілу за регіонами чи кліматичними зонами України не виявлено.

Розрахунок показав вплив ринкових спотворень (як-от обмеження на ринку землі, нерівний доступ до банківського кредитування тощо) на продуктивність сільського господарства України, а також те, що такі спотворення найбільшою мірою стримують можливості саме дрібних фермерів.

Автори стверджують, що усунення таких спотворень дозволить у середньому підвищити продуктивність сільського господарства України на 72%. Причому найбільше зростання продуктивності очікується для найменших фермерів. Також за оптимальної ситуації малі сільськогосподарські виробники мають відігравати більшу роль у створенні доданої вартості у сільському господарстві України.

Водночас процес утворення та закриття ферм дозволяє залишити на сільськогосподарському ринку України продуктивніші ферми, що позитивно впливає на загальну продуктивність.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!