Агромаркет

Посли ЄС попередньо погодили продовження торговельних пільг для України ще на рік

Посли ЄС попередньо погодили продовження торговельних пільг для України ще на рік

Посли держав-членів ЄС погодили мандат Ради Європейського Союзу на переговори щодо двох законодавчих пропозицій, які мають на меті продовжити призупинення імпортних мит і квот на український і молдовський експорт до ЄС ще на один рік.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Ради ЄС.

Пропозиція щодо автономних торговельних заходів для України спрямована на відновлення призупинення імпортних мит і квот ще на один рік (з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року), одночасно посилюючи захист чутливої ​​сільськогосподарської продукції шляхом посилення захисних заходів, які вже включені в поточного регламенту (ЄС) 2023/1077, включаючи новий автоматичний захист для певних чутливих продуктів.

Відновлюючи ці заходи, ЄС продовжуватиме підтримувати та стимулювати торговельні потоки з України до ЄС та решти світу, а також сприятиме створенню умов для посилення економічних і торговельних відносин, що ведуть до поступової інтеграції України у внутрішній простір ЄС.
Європейський парламент має намір прийняти свою позицію в першому читанні на одному зі своїх пленарних засідань у квітні 2024 року. До цього документ має бути погоджено у профільному Комітеті Європарламенту.

Потім регламент має бути ухвалений Радою ЄС, підписаний представниками Ради ЄС та Європарламенту та опублікований в Офіційному віснику ЄС.

Нагадаємо, у ЄК закликають Польщу, Угорщину та Словаччину зняти односторонні обмеження на імпорт українського зерна.