Агромаркет

Порошенко підписав закон про створення Експортно-кредитного агентства

Порошенко підписав закон про створення Експортно-кредитного агентства

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування і здешевлення кредитування експорту»” (проект №2142а), що передбачає створення в Україні Експортно-кредитного агентства (ЕКА).

Як повідомлялося, закон був прийнятий в «бюджетну» ніч з 20 на 21 грудня. Згідно з документом, для стимулювання експорту товарів, робіт і послуг українського походження Кабінет міністрів створює ЕКА, яке на добровільних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту. Агентство також бере участь в реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

У сферу діяльності ЕКА входить підтримка експорту робіт, послуг українського походження, а також ряду товарних груп переробної промисловості.

ЕКА створюється у формі публічного акціонерного товариства. Засновником та акціонером, якому належить не менше 50% статутного капіталу +1 акція, є держава в особі Кабміну. Водночас закон про держбюджет на 2017 рік не містить окремого рядка про фінансування ЕКА.

Проти створення ЕКА заперечував Національний банк України, вказуючи на відсутність позитивного досвіду роботи таких інститутів в сусідніх країнах, наявність спеціалізованого Укрексімбанку.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!