Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Понад 1 млрд грн пільгових кредитів українські аграрії отримали за державною програмою підтримки

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Українскькі аграрії отримали майже 1,05 млрд грн за державною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів у 2020 році» із 1,2 млрд грн запланованих у 2020 році.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства  розвитку, економіки, торгівлі та сільского господарства України.

«Цього року завдяки програмі в аграрну галузь залучено 24,8 млрд грн. За звітній період програмою скористалися понад 4,2 тис. аграрні підприємства. За рахунок цього додаткового фінансування вони змогли оновити лінії з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, побудувати сховища для зберігання овочів, фруктів та ягід, а також покрити інші виробничі витрати», – констатував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

У Міністерстві визначено ТОП-5 лідерів серед областей, де найбільше компенсовано кредитів. Це Одеська (91,6 млн грн), Харківська (71 млн грн), Тернопільська (68,9 млн грн), Вінницька (66,5 млн грн) та Черкаська (65,4 млн грн) області.

У програмі взяли участь 33 з 36 уповноважених банків, із якими Мінекономіки підписало меморандум.

Слід зазначити, що нещодавно Верховна Рада України схвала законопроект №3295 у другому читанні. Він дозволяє надавати аграріям часткову компенсацію за кредитами, залученими на поповнення обігових коштів. На виконання цього Закону у Мінекономіки готують відповідні зміни до Порядку використання коштів (постанова КМУ № 300).

Нагадаємо, обсяг наданих кредитів за програмою «5-7-9» зріс майже вдесятеро за третій квартал цього року.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ