Агромаркет

Польща надасть Україні додаткові дозволи на автоперевезення

Україна цього місяця отримає додаткові 5 тис. польських дозволів на автоперевезення. Польська сторона також передасть до 15 листопада поточного року 10 тис. дозволів з попереднього обміну ними на 2020 рік для використання в 2019 році, які будуть дійсними до 31 січня 2021 року.

Таких домовленостей вдалося досягти під час засідання українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних вантажних автомобільних перевезень, повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Як зазначається, українська сторона інформувала Польщу, що потреба українських перевізників у польських дозволах на автоперевезення становить не менше 200 тис. дозволів на рік, а всі 160 тис. дозволів з попереднього обміну на 2019 вже були оформлені українським перевізниками.

В ході засідання сторони узгодили анулювати попереднє кількість дозволів в розмірі 160 тисяч на в’їзд з 12 листопада 2019 року. Для повернення в країну реєстрації транспортного засобу у перевізників є час до 31 грудня 2019 року.

Досягнуто також домовленості щодо здійснення попереднього обміну дозволів на 2020 рік на рівні 2019-го – 160 тис. 

«Українська сторона і надалі наполягатиме на  встановленні контингенту дозволів щонайменше на рівні 200 тис. Питання встановлення квоти дозволів на 2020 рік остаточно буде розглянуто на зустрічі міністрів інфраструктури України та Польщі, яка відбудеться орієнтовно наприкінці листопада 2019 року. До того часу очікується формування нового уряду Республіки Польща», – йдеться в повідомленні.

Крім того, українська сторона наголосила на необхідності зберегти тенденцію збільшення товарообігу між Україною та Польщею, а також країнами Європейського Союзу, створивши умови для їх подальшого розвитку і не допущення його скорочення  за результатами 2019 року.

Як повідомлялося раніше, цього року українські компанії протягом перших шести місяців майже вичерпали квоти на міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом у напрямку Польщі, тоді як у попередні роки виданих дозволів вистачало щонайменше на 9-10 місяців.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!