Агромаркет

Польща готова до переговорів з Україною щодо зерна

Польща готова до переговорів з Україною щодо зерна

Польща готова до діалогу з Україною щодо постачання зерна до країн ЄС.

Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус у коментарі РАР.

За його словами, риторика заступника міністра економіки України – торгового представника України Тараса Качки в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita заспокоїла його.

«Ми готові розмовляти з Україною», – зауважив міністр сільського господарства Польщі.

Він констатував, що польська сторона хоче захистити фермерів й допоможе Україні.

«Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися. Ми хочемо допомогти Україні з транзитом, але він повинен бути транзитним, а не за рахунок польських фермерів. Виступ міністра Качки був для мене якимось заспокоєнням і розрядкою атмосфери, яка нагніталася два-три дні. Думаю, Україна переглянула свою думку, яку озвучувала раніше», — зазначив представник польського уряду.

Готовність до переговорів Польщі щодо врегулювання ситуації з забороною імпорту українського зерна підтвердив і Тарас Качка.

За його словами, фактично Україна запропонувала ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до п’яти країн ЄС.

«Це не розв’яже проблему повністю, тому що це фактично свідчитиме про торгівлю між Україною і цими п’ятьма країнами ЄС в ручному режимі. Але це буде кроком вперед і відмовою від заборон, які для нас неприйнятні по формі. Українська пропозиція може стати основою для розв’язання питання експорту агропродукції до п’яти країн ЄС. Польська сторона вже заявила, що готова працювати над розв’язанням цієї проблеми. Я вірю, що до кінця тижня, ми зможемо досягти певного компромісу. Адже, насправді, як для Польщі, так і для України важливо розвивати співпрацю, торгівлю, сільське господарство і дбати про інтереси аграріїв один одного, а не лише реагувати на публічні критичні зауваження», – запевнив Тарас Качка. 

Своєю чергою міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Робертом Телусом.

Міністри обговорили ситуацію, а також пропозицію України щодо її врегулювання, та домовились знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн. Сторони підтвердили тісні та конструктивні відносини, які ними багаторазово демонструвались та погодили, з урахуванням цього, виробити найближчим часом варіант взаємодії з питань експорту.

Наступні переговори відбудуться в найближчі дні, під час яких  буде обговорено підготовлені до того часу питання від обох сторін. Також польська сторона вивчить український план експорту та підготує свої пропозиції до нього. 

Нагадаємо, Єврокомісія скасувала заборону на імпорт українського зерна. Раніше Європейська комісія закликала Польщу, Угорщину та Словаччину бути конструктивними після того, як ці країни в односторонньому порядку заявили, що продовжуватимуть забороняти імпорт зерна з України, незважаючи на рішення Комісії скасувати ембарго.