Агромаркет

Польща відновлює обсяги експорту яблук після російського ембарго

Польща відновлює обсяги експорту яблук після російського ембарго

За перші сім місяців поточного сезону (липень 2016 – січень 2017) Польща експортувала майже на 24% більше яблук, ніж за аналогічний період минулого сезону.

Про це повідомляє Ogrodnictwo expert із посиланням на джерело у Bank BGZ BNP Paribas.

Урожай яблук, зібраний у країні в 2016 року, сягнув 4 млн тонн. Російське ембарго на постачання яблук та насиченість внутрішнього ринку спонукали польських садівників до більшої активності у закордонній торгівлі. Це дало результат.

За даними Євростату, з липня по грудень 2016 року Польща експортувала 331 тис. тонн яблук ‒ на 49% більше, ніж у такий же період 2015 року (222 тис. тонн).

Втім, обсягу експорту, який був до російського ембарго, у сезоні-2016/17 Польща не досягла. Однак різниця з тим, що був до ембарго, виразно зменшилася і склала лише 6%. Попереднього сезону вона була на рівні 26%.

Лідером в імпорті польських яблук нині є Білорусь, куди продано 125 тис. тонн, що на 271% більше, ніж попереднього сезону.

Другий за розміром споживач – Німеччина, туди експортовано близько 28 тис. тонн. Це на 13% менше, ніж за аналогічний період попереднього сезону.

Згідно з даними Світової асоціації виробників яблук (WAPA), на 1 лютого 2017 року польські запаси яблук сягали 1,03 млн тонн і були на 4% меншими проти 1 лютого 2016 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!