Агромаркет

Погода сприяє формуванню гарного врожаю зерна у світі в поточному сезоні, - аналітики

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Трейдери уважно слідкують за погодою в основних країнах-виробниках зерна, щоб оцінити її вплив на формування майбутнього врожаю, повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Так, сприятливі опади в Південній Америці, Австралії, Індії та Китаї протягом останніх місяців сформували передумови для отримання гарного врожаю. Тепла зима в ЄС, Україні та Росії покращила стан слабких рослин озимини, хоча в окремих регіонах спостерігається дефіцит вологи. 

В центрі та на півдні Американських Рівнин очікується зниження температур з опадами у вигляді дощів та снігу, які дозволять накопичити вологу у ґрунті. А на Північних рівнинах ще тиждень пануватиме холодне повітря, а потім температура стане вищою за норму. 

У Бразилії погода з незначними опадами сприяє збиранню сої. Потужні зливи та грози пройдуть у центральних та північних регіонах, тоді як на північному сході дефіцит вологи може знизити потенціал врожаю сої. Опади дещо затримають збирання сої, проте створять сприятливі умови для сівби кукурудзи другого врожаю та бавовни. 

В Аргентині в поточному сезоні погода більш посушлива, ніж у Бразилії, проте найближчої декади помірні опади на тлі невисокої температури сприятимуть розвитку посівів сої та кукурудзи. Недостатня кількість опадів у цей період посилить занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю. 

Після короткочасних холодів зі снігом та дощами в Україну та Росію щонайменше на 7-10 днів повертається тепла погода, яка дозволить раніше розпочати сівбу ярих культур у південних регіонах. Дефіцит опадів в окремих областях змушує фермерів починати сівбу, поки у ґрунті залишається зимова волога. 

У Південній Африці дощі, що вже пройшли та очікуються знову, сприяють розвитку рослин кукурудзи та цукрової тростини. А на північному заході Африки тепла погода та двотижнева відсутність опадів посилює занепокоєння щодо долі врожаю пшениці, який може суттєво погіршитися, якщо дощі не пройдуть у найближчі два тижні.

На більшій частині ЄС температура залишається вищою за норму, що на тлі достатньої кількості опадів сприяє розвитку посівів озимої пшениці та ріпаку. В Австралії потужні опади загасили лісові пожежі та поповнили запаси води у системах поливу. Проте дощі прийшли надто пізно для більшості сільгоспкультур.

В Індії сильні дощі протягом останніх місяців сформували гарний потенціал для посівів, тому все більш реалістичним виглядає прогнозований експертами рекордний врожай пшениці у 107 млн тонн. 

У Китаї взимку та восени у регіонах вирощування озимої пшениці пройшла значна кількість опадів, яка сформувала достатні для отримання гарного врожаю запаси вологи.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями