Агрономія

На Черкащині прогнозують на 60% вищий урожай зерна, ніж торік

На Черкащині прогнозують на 60% вищий урожай зерна, ніж торік

На Черкащині очікують зібрати 4 млн тонн зернових культур, що на 60% більше, ніж торік.

Про це повідомила пресслужба Черкаської ОДА з посиланням на голову ОДА Олександра Скічка.

За його словами, збиральна кампанія цього року, з огляду на погоду та розвиток озимих культур, розпочалася 8 липня, тоді як минулого року жнива старовали 26 червня.

На сьогодні вже намолочено понад 240 тис. тонн збіжжя із середньою урожайністю 54,1 ц/га (торік 44,7 ц/га). Зокрема, зібрано 58,5 тис. тонн озимого ячменю та 154,4 тис. тонн озимої пшениці.

Основну ставку черкаські аграрії роблять на кукурудзу, яка домінує в структурі посівів регіону – цією культурою зайнято 57% площ (400 з 703 тис. га). За оцінками фахівців департаменту агропромислового розвитку ЧОДА, її врожайність має становити до 80 ц/га (проти 37 ц/га минулого року).

Основними чинниками збільшення врожайності аграрії області називають сприятливу погоду (зокрема, високу вологість проти минулорічної посухи) та внесення агрогосподарствами оптимальної кількості мінеральних добрив. 

«Агросектор є стратегічним для економіки Черкащини. Звичайно, ми дуже радіємо рекордним обсягам врожаю за останні роки, це дуже добре, – зазначив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. – Але головне – не збільшувати експорт сільськогосподарської сировини, а створювати переробні підприємства (тваринництво, борошномельне виробництво, кондитерка тощо), тобто інвестувати у виробництво продуктів із високою доданою вартістю. Наша команда сьогодні сфокусована як на створенні сприятливого бізнес-клімату для інвесторів, так і на залученні інвестицій».

Нагадаємо, із 22% площ українські аграрії зібрали понад 14 млн тонн зерна.