Агромаркет

Почастішали нотифікації про невідповідність фітосанітарним заходам українського аграрного експорту

Поділитись:
Почастішали нотифікації про невідповідність фітосанітарним заходам українського аграрного експорту

Кількість нотифікацій до України про невідповідність фітосанітарним заходам у 2016 році зросла в рази порівняно з 2013 роком.

Про це заявив заступник директора департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко.

За його словами, головною причиною надходження нотифікацій є невідповідність вимогам країн-імпортерів та порушення, пов’язані із дерев’яним пакувальним матеріалом.

Велике занепокоєння у Держпродспоживслужби викликає і збільшення надходження нотифікацій щодо невідповідності українського зерна фітосанітарним вимогам країн-партнерів у міжнародній торгівлі. Торік були складнощі з українським збіжжям в Індонезії, Індії, Білорусі, Туреччині та КНР.

Причиною надходження таких нотифікацій є недостатній контроль при оформленні фітосанітарних документів як з боку фітосанітарних інспекторів, так і самоконтроль експортерів.

При цьому кожна нотифікація формально може стати приводом до заборони експорту.

Андрій Челомбітко наголосив, що покращити ситуацію можна завдяки комплексним фітосанітарним процедурам як при вирощуванні, обігу, так і при формуванні експортних партій рослин та продуктів рослинного походження, а також посиленню відповідальності як керівництва головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, так і фітосанітарних інспекторів та фітосанітарних лабораторій.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями