Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Побити власний рекорд: «Кернел» має намір у 2020/21 МР збільшити експорт зерна на 20%

Побити власний рекорд: «Кернел» має намір у 2020/21 МР збільшити експорт зерна на 20%

«Кернел» має намір у 2020/21 МР наростити експорт зернових до 9,5 млн тонн (+20,3%), а переробку соняшнику – до 3,5 млн тонн (+1,7%).

Про це йдеться у фінансовому звіті компанії.

Разом з тим у документі зазначається, що урожай усіх основних культур в поточному МР скоротиться: соняшнику – на 14%, до 14,2 млн тонн, кукурудзи, ячменю й пшениці – на 8%, до 67 млн ​​тонн.

«Це означає, що конкуренція за сировину буде посилюватися, хоча тенденція до зростання світових цін на сировинні товари буде частково компенсувати знижувальний тиск на рентабельність всіх наших сегментів в новому сезоні», – зазначив голова ради директорів «Кернела» Андрій Веревський.

За його словами, серед підтримуючих чинників на наступний сезон – цінове середовище. Ціни на соняшникову олію набагато вищі, ніж торік, що позитивно позначиться на маржі переробки. Ціни на зерно також відносно непогані, що знижує тиск врожайності сільськогосподарських культур.

Ще два чинники, що підтримуватимуть прибуток компанії в наступному сезоні – це річний внесок нового перевалочного комплексу TransGrainTerminal у порту Чорноморськ і очікувана EBITDA у розмірі до 15 млн., згенерована проєктами відновлюваної енергетики, що нині вводяться в експлуатацію.

Нагадаємо, «Кернел» у 2019/20 МР експортував рекордну кількість зерна.

Журнали