Агромаркет

Пілотний земельний онлайн-аукціон продемонструють у вересні

Пілотний земельний онлайн-аукціон продемонструють у вересні

Держгеокадастр завершує підготовку до проведення першого електронного аукціону з продажу земельних ділянок, повідомляє прес-служба відомства.

Найближчим часом  система буде презентована на пілотному аукціоні. «У вересні ми зможемо презентувати експертному середовищу систему онлайн-аукціонів, яку в подальшому плануємо впровадити на всій території України», ‒ відзначив директор департаменту міжнародної співпраці та ринку земель Держгеокадастру Ростислав Шманенко.

Оскільки  діючим законодавством України не передбачена можливість проведення електронних земельних торгів, пілотний електронний аукціон відбудеться паралельно з торгами, що проводяться згідно з порядком, визначеним Земельним кодексом України.

При розробці онлайн-платформи  застосовано технологію blockchain, яка на сьогодні визнана однією з найпрогресивніших у частині захисту та збереження даних.

До розробки програмного забезпечення залучені експерти Innovation and Development Foundation, які впроваджували подібну систему в Грузії і брали учать у створенні системи ProZorro.

Передбачено, що в режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб здійснюватиметься збір, візуалізація та зберігання інформації про об’єкти аукціонів, проводитиметься авторизація учасників аукціонів, а також надання, зіставлення і прийняття цінових пропозицій (ставок) учасників аукціонів.

У липні були проведені тестові торги з віртуальною земельною ділянкою, які підтвердили коректне функціонування системи.

У Держгеокадастрі наголошують, що запуск електронних аукціонів дозволить значно розширити коло учасників за рахунок спрощення доступу та екстериторіальності, а також підвищить загальну  прозорість  процесу розпорядження землями.

Для запуску електронних земельних торгів на національному рівні необхідне внесення змін до Земельного кодексу України.

Довідка

За І півріччя 2016 року на земельних торгах продано 687 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 13 859 га.

Для порівняння, за аналогічний період минулого року – 185 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 4659 га.

3 квітня 2016 року набув  чинності  Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», яким виключено ряд положень, які дозволяли безаукціонну передачу земельних ділянок у користування. Держгеокадастр підтримував відповідний законопроект та констатує його потужний антикорупційний ефект.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!