Агромаркет

Підвищено мито на імпорт аміачної селітри з Росії

Підвищено мито на імпорт аміачної селітри з Росії

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з Російської Федерації.

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Відтепер антидемпінгове мито для ПАТ «Дорогобуж» становитиме 29,25%, для інших експортерів та загалом для Російської Федерації – 42,96%.

Рішення комісії набуває чинності з дня його публікації в «Урядовому кур’єрі».

У рамках засідання комісія розглянула матеріали щодо існуючої практики постачання мінеральних добрив в Україну з боку російських виробників та експортерів, яка вказує на численні порушення в процесі підготовки здійснення імпорту в Україну, а також на  існування загрози подальшого обходження діючих антидемпінгових заходів щодо нітрату амонію.

Комісія також змінила опис товарів, до яких застосовуються зазначені антидемпінгові заходи, аби не допустити обходу цих заходів з боку російських виробників та експортерів міндобрив.

Було встановлено, що рівень застосовуваних остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну аміачної селітри походженням з РФ є недостатнім для усунення демпінгу, який заподіює шкоду українським виробникам.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила звернутись до Кабміну з проханням направити звернення до  Верховної Ради щодо активізації роботу над прийняттям проекту Закону № 6422 «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» для  диверсифікації постачання добрив в Україну.

Крім того, комісія вирішила звернутися до Антимонопольного комітету з пропозицією вжити заходів із контролю за цінами на добрива на внутрішньому ринку України.

Також комісія пропонує опрацювати питання звернення до Кабміну з пропозицією щодо виключення товару, що є об’єктом застосування антидемпінгових заходів з переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну з РФ.

Довідка

Наразі проводиться три процедури розслідування щодо демпінгового  імпорту міндобрив походженням з РФ: карбамідно-формальдегідна продукція, нітрат амонію, сірчана кислота й олеум.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!