Агромаркет

Підтримка агробізнесу залишиться важливою частиною стратегії IFC у майбутньому, ‒ Джейсон Пеллмар

Підтримка агробізнесу залишиться важливою частиною стратегії  IFC у майбутньому, ‒ Джейсон Пеллмар

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), член групи Світового банку, в 2017 році планує залучити для проектів в Україні близько $250 млн, що істотно перевищує показник 2016 року, повідомив Джейсон Пеллмар, який з 1 червня 2017 року призначений керівником регіонального офісу IFC у Білорусі та Україні.

«У червні і за наступні два-три місяці ми розраховуємо, що зможемо інвестувати і мобілізувати фінансування в розмірі близько $150 млн на підтримку нових проектів і нових клієнтів. Я гадаю, що в цілому по 2017 календарному році ми вийдемо приблизно на $250 млн», ‒ сказав він.

Представник IFC зазначив, що в останні кілька років основний фокус роботи корпорації був на підтримці українського агробізнесу по всій вертикалі виробництва. «Підтримка агробізнесу залишиться важливою частиною нашої стратегії і в майбутньому, бо це один із локомотивів української економіки, ‒ наголосив він. ‒ Окрім того, Україна може грати більшу роль у глобальній продовольчій безпеці, продовжувати нарощувати експорт і збільшувати додану вартість свого експорту».

За словами керівника регіонального офісу IFC у Білорусі та Україні, обсяги і особливості проектів IFC, як правило, залежать від попиту на ринку, тому в попередні кілька років корпорація була зосереджена на підтримці існуючих клієнтів. Наприклад, була продовжена часткова кредитна гарантія для «Райффайзен банку Аваль» та Bayer, надані лінії на поповнення оборотного капіталу «Астарті» та «Ниві Переяславщині».

«Основний попит на ринку був на короткий фінансування, на продукти, які дозволяють розділити ризики. Ми зробили кілька таких проектів з нашими існуючими клієнтами <…> Але в цілому IFC, звичайно, більш довгостроковий інвестор», ‒ пояснив Джейсон Пеллмар.

Говорячи про роботу з держсектором, він повідомив про готовність корпорації на запит з боку уряду розглянути можливість роботи в рамках консультативних програм з корпоративного управління. «Також ми готові подивитися, як ми можемо допомогти в проведенні прозорої приватизації. Ще ми активно працюємо в Україні над проектами приватно-державного партнерства», ‒ додав Джейсон Пеллмар.

На сьогодні IFC інвестувала в Україні понад $3,2 млрд у 90 проектів в різних секторах економіки, включаючи як власні кошти корпорації, так і кошти, залучені від інших інвесторів. Крім довгострокового фінансування, IFC також виділила близько $1 млрд в рамках своєї програми Глобального торгового фінансування.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!