Агромаркет

Переробка ріпаку в сезоні-2024/25 залишиться на високому рівні

Переробка ріпаку в сезоні-2024/25 залишиться на високому рівні

У сезоні-2024/25 в Україні може бути перероблено близько 750-800 тис. тонн ріпаку, що на 20-23% поступається показнику 2023/24 МР.

Про йдеться у оновленому прогнозі ІА «АПК-Інформ».

Скорочення переробки відносно попереднього сезону може відбутися внаслідок зниження урожаю даної олійної в 2024 р. в Україні та загострення конкуренції між заводами та експортерами, враховуючи активний попит на українську олійну з боку європейських компаній.

«В цілому обсяги переробки ріпаку в Україні залишаться на досить високому для галузі рівні. Так, протягом квітня учасники ринку сповіщали про суттєве зростання попиту на олійну нового урожаю з боку внутрішніх переробних підприємств, чому є кілька причин. Серед основних – досить непогана маржа переробки ріпаку і високий попит на ріпакову олію», – зазначають в АПК-Інформ.

Крім того, на тлі очікуваного дефіциту соняшнику в літній період ріпак виступає гарною альтернативою, як показує практика минулого року.

При цьому сезон переробки ріпаку може стартувати раніше, ніж зазвичай, враховуючи більш раннє цвітіння та дозрівання озимої культури, а також очікуваний скоріший початок збирання урожаю.

Таким чином, переробка ріпаку всередині країни в сезон може суттєво зрости, однак за весь маркетинговий рік все ж може не показати рекордного показника, як у поточному сезоні, через очікувану більш жорстку конкуренцію за олійну на тлі зниження пропозиції.

Нагадаємо, українські фермери не поспішають контрактувати ріпак нового урожаю.