Перехід на no-till знизив собівартість виробництва в СФГ «Істок» на Київщині
Перехід на no-till дав змогу СФГ «Істок» на Київщині мінімізувати собівартість виробництва сільгоспкультур і зберегти родючість ґрунту.
Про це розповів Євгеній Канарейкін, керівник СФГ «Істок» у ході конференції «День Агронома».
За його словами, застосування технології no-till дозволяє заощаджувати кошти на ресурсах техніки, на витратах пального і на затратах людської праці.
Наприклад, якщо за класичного обробітку грунту в господарстві спалювали 65-70 л/га палива, то зараз рідко переходимо за 25 л/га.
«Для виконання всього комплексу робіт за технологією no-till потрібно небагато техніки. Зокрема, ми на одну тисячу гектарів використовуємо два трактори John Deere на 130 і 200 к.с., одна сівалка зернова John Deere 1590 і одна просапна John Deere 1780. Також на ці площі нам вистачає три механізатори», – розповів Євгеній Канарейкін.
Він також додав, що собівартість вирощування пшениці (прямі зтрати + орендна плата) торік становила 2,489 тис. грн/тонна, ячмінь – 3,6 тис. грн/тонна, соняшник – 5,95 тис. грн/тонна, соя – 5,915 тис. грн/тонна, кукурудза – 3,25 тис. грн/тонна.
Нагадаємо, найвищу урожайність кукурудзи в ФГ «Борівське» на Вінниччині дав no-till. Крім того, урожайність пшениці в ФГ «Борівське» також зросла після переходу на no-till. А «Лоретта Агро» на Хмельниччині має намір за два роки повністю перейти на no-till.