Агромаркет

Парламент ухвалив закон щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3793 щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства.

Згідно із текстом законопроєкту до другого читання, експортно-кредитне агентство (ЕКА) створюється Кабміном з метою стимулювання експорту товарів українського походження.

ЕКА на добровільних та комерційних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту.

ЕКА утворюється у формі акціонерного товариства та є юридичною особою приватного права, що провадить діяльність на комерційній основі. Засновником та акціонером ЕКА, якому належить не менше 50 відсотків статутного капіталу плюс одна акція (мінімальна частка корпоративних прав держави у статутному капіталі ЕКА), є держава в особі Кабінету Міністрів України.

Основними напрямами державної підтримки експортної діяльності є:

впровадження програм кредитної підтримки українських експортерів з державного бюджету через уповноважені банки;

часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами, наданими за зовнішньо-економічними договорами (контрактами), укладеними з українським експортером (далі – експортні кредити);

надання державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань ЕКА.

Нагадаємо, Мінекономіки працює над стратегією Експортно-кредитного агенства.