Агромаркет

Парламент ухвалив держбюджет-2022

Парламент ухвалив держбюджет-2022

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №6000 «Про Державний бюджет на 2022 рік». Фінансування бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» залишилося на рівні 4,4 млрд грн.

Згідно із інформацією, розміщеною на офіційному сайті українського парламенту, загальні показники проєкту державного бюджету на 2022 рік у доопрацьованому законопроєкті змінено порівняно з проєктом, поданим на І читання, таким чином:

– доходи збільшено на 54.733,55 млн грн /або на 4,3%/, у т.ч. за загальним фондом – на 50.039,9 млн грн, спеціальним фондом – на 4.693,6 млн грн;

– видатки збільшено на 55.733,5 млн грн /або на 3,9%/, у т.ч. за загальним фондом – на 50.039,9 млн грн, за спеціальним фондом – на 5.693,6 млн грн;

– надання кредитів зменшено на 207,8 млн грн /або на 0,9%/ (за спеціальним фондом);

– дефіцит (фінансування) збільшено на 792,1 млн грн /або на 0,4%/ (за спеціальним фондом). Таким чином, граничний обсяг дефіциту державного бюджету пропонується встановити на рівні 3,5% прогнозного ВВП, але такий рівень не відповідає вимогам абзаців другого і третього частини першої статті 14 Бюджетного кодексу України щодо визначення граничного обсягу дефіциту державного бюджету не вище 3% ВВП. У зв’язку з цим, абзацом другим пункту 3 розділу «Прикінцеві положення» доопрацьованого законопроекту пропонується зупинити на 2022 рік дію вищенаведених норм Кодексу.

У доопрацьованому законопроекті порівняно із проектом, поданим на І читання, пропонується не змінювати розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (у т.ч. для основних соціальних і демографічних груп населення). Отже не враховано п. 2.10 ч. 2 Бюджетних висновків щодо можливого подальшого підвищення у 2022 році державних соціальних стандартів.

Згідно із таблицею поправок, підготовлених до другого читання, фінансування бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» не збільшиться.

«Зважаючи на ресурсні можливості державного бюджету та відсутність обґрунтованих пропозицій з відповідними розрахунками від головного розпорядника бюджетних коштів щодо збільшення видатків (на 2022 рік за бюджетною програмою 2801580 передбачаються видатки загального фонду в обсязі 4 400,0 млн гривень)», – пояснюють у таблиці поправок.

Також не збільшаться видатки на проведення земельної реформи. У висновках пояснюють, що за вказаною бюджетною програмою видатки на 2022 рік збільшено на 88,4 млн грн, у порівнянні з 2021 роком.

Через відсутність обгрунтування збільшення видатків не враховано поправку за новою бюджетною програмою «Селекція в рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні» для Міністерства аграрної політики та продовольства України (для відповідального виконавця бюджетної програми – Державного агентства меліорації та рибного господарства України).

Раніше парламент підготував свої висновки та пропозиції до другого читання проєкту держбюджету-2022.