Агромаркет

Парламент ухвалив закон про теруарні вина і натуральні медові напої

Парламент ухвалив закон про теруарні вина і натуральні медові напої

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин і натуральних медових напоїв».

Згідно з документом, затвердження нових марок вин виноградних, вин плодово-ягідних і/або напоїв медових здійснюється керівником підприємства на підставі висновку Центральної галузевої дегустаційної комісії виноробної промисловості та/або дегустаційної комісії профільного наукової установи та/або дегустаційної комісії галузевої громадської організації, що діють відповідно до порядку, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, політики у сфері сільського господарства.

Право затверджувати нові марки тихих вин і марочних коньяків України надається підприємствам і організаціям, що мають власну стабільну сировинну базу і відповідні потужності для їх виробництва.

Законом також визначається правовий статус малого виробництва виноробної продукції. Це суб’єкти господарювання, що здійснюють за повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво і розлив до споживчої тари виноградних, плодово-ягідних вин або медових напоїв в обсязі, що не перевищує 10 тис. декалітрів на рік, із виноматеріалів власного виробництва (не придбаних).

Встановлено вимоги до матеріально-технічної бази суб’єктів малого виробництва виноробної продукції; спрощена процедура ліцензування виробництва: на основі зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства замість атестата виробництва; встановлені додаткові підстави для анулювання ліцензії на виробництво.

Використання спирту при виробництві суб’єктами господарювання малих виробництв виноробної продукції заборонено.

Передбачається можливість обліку як власних, так і залучених на договірних засадах аналітичних і вимірювальних лабораторій при визначенні повного технологічного циклу виробництва і, відповідно, можливість отримання ліцензії на виробництво за наявності договору з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією.

Контроль за дотриманням законодавства покладається на Держпродспоживслужбу.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!