Агромаркет

Парламент скасував обов’язкову реєстрацію інвестицій

Парламент скасував обов’язкову реєстрацію інвестицій

Вчора Верховна Рада проголосувала за законопроект № 1390-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються скасування обов’язковості державної реєстрації іноземних інвестицій», тим самим скасувавши обов’язкову держреєстрацію останніх. Про це повідомляє Forbes.

Держреєстрація іноземних інвестицій була одним з адміністративних бар’єрів на шляху приходу в країну іноземного капіталу. За словами старшого юриста ЮК Prove Group Ярослава Абрамова, її скасування чекали довгий час: крім додаткового джерела корупції, реєстраційна процедура вже давно нічого собою не представляла.

Співавтор проекту закону, президент асоціації інвесторів UVCA Яніка Меріло підкреслює, що його прийняття важливе не тільки з метою зменшення рівня бюрократії, зняття адміністративних бар’єрів та боротьби з корупцією, а й для демонстрації політичної волі в питаннях проведення деяких реформ.

«Пропозиції про скасування державної реєстрації інвестицій обговорювалися багато років. На початку 1990-их, коли держреєстрацію вводили, досить було внести 10 тис. дол. інвестицій, щоб отримати можливість не платити безліч податків. Але тоді певна логіка в цій нормі була: потрібно було знати, скільки інвестицій зайшло в Україну, а скільки вийшло. Потрібна була система контролю», — пояснює економіст Борис Кушнірук.

За його словами, з огляду на те, що для капітальних операцій в Україні є обмеження, така реєстрація мала сенс. Однак ця практика втратила свою актуальність, після того як було введено процедуру офіційної реєстрації в державному реєстрі.

Фінансовий аналітик Іван Угляниця вважає, що даний законопроект, як і ряд інших заходів, вжитих владою — зокрема, деяка валютна лібералізація, спрямовані на спрощення руху грошових потоків в країну. Це в цілому позитивний і потрібний напрямок, але він поки носить здебільшого формальний характер, оскільки сама система не змінюється.

«Головна перешкода для інвесторів — не точкові закони, а той факт, що немає реального перезавантаження судової та правоохоронної систем. Поки суди не працюють, і немає значних результатів у боротьбі з корупцією, все інше, на жаль, менш важливо. Але знову ж таки, сподіваюся, прийняття даного законопроекту такою більшістю і “нуль” голосів проти стане сигналом для інвесторів, що інвестклімат у країні буде поступово покращуватися», — додає Мерло.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!