Агромаркет

Пандемія коронавірусу може сприяти розвитку сільських територій, – думка

Масова міграція українців унаслідок запровадження у світі карантинних заходів, пов’язаних із пандемією коронавірусу, може сприяти розвитку сільських територій в Україні та прискоренню впровадження там інновацій, здатних зменшити негативний вплив наслідків карантину.

Таку думку висловив завідувач відділу організації наукових досліджень та інноваційного розвитку ННЦ «Інститут аграрної економіки» Мирослав Козак.

На його думку, цьому сприятимуть два чинники: вимушене повернення селян-заробітчан з-за кордону, а також приплив міських жителів, які на час карантину перебралися в село.

За різними оцінками, чисельність трудових мігрантів складає 1-2 млн українців, тобто 15% від усього сільського населення. Всі вони, отримавши досвід стандартів якості європейського життя, мають більш прогресивні погляди та власні вмотивовані потреби, а також володіють необхідним рівнем знань і навичок для створення нових бізнес-проектів вже на сільських територіях.

«Такі люди, безумовно, можуть стати лідерами, здатними змінити сільський світогляд власним прикладом, адже дана сільська місцевість є їхньою домівкою, місцем проживання їх предків та дітей, підкреслив експерт», може сприяти розвитку сільських територій вважає Мирослав Козак.

Крім того, на час карантину в село – до родинних домівок – перебралась частина міських жителів. Наразі складно підрахувати точну кількість, проте можна виділити дві категорії населення, які залишаться в селі й після завершення карантину: люди, які втратили роботу в місті і проживатимуть в селі в цілях економії, а також спеціалісти, які вже зараз працюють дистанційно.

«Запровадження карантинних заходів прискорило існуючі тенденції дистанційної роботи, а також поширення її на нові сфери, зазначив він. Компанії та працівники вже вклали інвестиції у необхідне обладнання, інфраструктуру, програмне налаштування, а також здобули нових навичок. Після скасування карантину деякі підприємства свідомо залишать частину співробітників на дистанційному режимі», – зауважив експерт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!