Агромаркет

Опублікована Інструкція з профілактики та боротьби з нодулярним дерматитом ВРХ

Опублікована Інструкція з профілактики та боротьби з нодулярним дерматитом ВРХ

Держпродспоживслужба опубліковала на своєму сайті Інструкцію щодо профілактики та боротьби з нодулярним дерматитом великої рогатої худоби.

Нодулярний дерматит ВРХ – особливо небезпечна хвороба великої рогатої худоби. Специфічних методів лікування з нею не розроблено. Хворіє велика рогата худоба, вівці, кози та жуйні дикі тварини. Хвороба включена до списку МЕБ та підлягає обов’язковій нотифікації.

Інструкція встановлює порядок проведення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання худоби на нодулярний дерматит, ветеринарно-санітарних заходів у випадку прояву хвороби у господарствах різних форм власності, у тому числі приватному секторі, дикій фауні та їх оздоровлення, поводження з продукцією тваринництва одержаною в неблагополучних господарствах.

Інструкція є обов’язковою для виконання господарствами, незалежно від їх форми власності та підпорядкування, фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, громадянами, спеціалістами ветеринарної медицини, органами місцевого самоврядування.

Зазначається, зокрема, що з метою запобігання занесенню вірусу нодулярного дерматиту ВРХ на територію України забороняється ввезення з неблагополучних щодо цієї хвороби країн, їх зон ВРХ, диких тварин, репродуктивного матеріалу, продуктів тваринного походження (від домашньої ВРХ та буйволів), призначених для використання в сільському господарстві та промисловості оброблених за технологіями, що забезпечують знищення збудника хвороби, шкір ВРХ та буйволів.

При встановленні діагнозу на нодулярний дерматит в епізоотичному вогнищі та неблагополучному пункті здійснюються обмежувальні заходи, встановлюється карантин. Після встановлення діагнозу проводиться визначення меж неблагополучного пункту, зони захисту та зони нагляду, розробляється план заходів із недопущення розповсюдження захворювання за межі неблагополучного пункту та його ліквідації.

У неблагополучному пункті проводиться імунізація усіх сприйнятливих тварин.

При проведенні карантинних заходів у неблагополучних щодо нодулярного дерматиту господарствах інших робіт, пов’язаних із контактом із заразним матеріалом, необхідно дотримуватися виконання правил техніки безпеки.

Обслуговуючий персонал забезпечується мийними та дезінфекційними засобами, спеціальними одягом, індивідуальними засобами захисту, додатково проводиться інструктаж щодо отримання правил особистої гігієни.

Спецодяг та спецвзуття після кожної зміни знезаражують у пара формаліновій дезінфекційній камері, разовий одяг спалюють.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!